Udostępnij ten odcinek podcastu

 

Oceń odcinek podcastu. Chętnie dołączę do dyskusji…

 

Witam Cię w drugiej części podcastu Marketing Automation Mastermind. Dzisiaj powiemy sobie o pracy w internecie jako sposobie na lepsze życie.

Nie wiem czy wiesz ale obecnie miliony ludzi na całym świecie zarabiają na życie, pracując z domu. Dzięki internetowi i nowym technologiom, takim jak e-mail, wyszukiwarki, webinaria, strony www, aukcje i sklepy internetowe, programy partnerskie czy wreszcie media społecznościowe, jesteś dziś w stanie prowadzić biznes o globalnym zasięgu.

Przemek Szczęch
Przemek Szczęch

Pamiętam, gdy na jednym z eventów jakie organizowałem pojawił się Przemek Szczęch – jeden z najefektywniejszych marketerów w naszym kraju, człowiek, który dwoma mailami sprzedał dla mnie w końcówce 2015 roku produkty o łącznej wartości 480 000 zł odroczone po 20 000 zł w każdym miesiącu czyli pozyskał 80 klientów, którzy korzystali z moich rozwiązań i przez dwa lata płacili za nie 250 zł. Z tych 20 000 zł Przemek otrzymywał 3000 zł comiesięcznej prowizji, która w 2016 roku znacznie wzrosła, bo jak się domyślasz – promował dalej i w najlepszych miesiącach wyciągał nawet 10 000 zł prowizji.

Działając w afiliacji takich projektów do promowania w jednym czasie jest znacznie więcej. Myślę, że Przemka zaprosimy do naszych podcastów i jeśli się zgodzi to kiedyś sam o tym opowie. A zwłaszcza o dwóch elementach jakie stosuje – budowa listy mailingowej i zarabianie na afiliacji czyli promowaniu produktów innych firm, które w zamian za skuteczne polecenia wypłacają całkiem pokaźne prowizje.

Nagrywając ten podcast przypomniałem sobie, że już teraz – jeśli nasuwają Ci się jakieś pytania – możesz nagrać wiadomość głosową, którą opublikuję w następnym podkaście i odpowiem na zadane przez Ciebie pytanie. Pamiętaj, że możesz się przedstawić i podać adres twojej strony co będzie dodatkową reklamą dla Ciebie. Instrukcję jak nagrać taką wiadomość znajdziesz pod każdym podcastem na mojej stronie podcast.grzegorzciupek.com .

Aby dowiedzieć się jakie są programy partnerskie i jakie warunki współpracy oferują wpisz w googlach „Program partnerski”. Otworzy Ci się kilkanaście strona z różnymi propozycjami współpracy od firm, które skłonne są zapłacić Ci nawet 50% prowizji z polecania swoich produktów. Nawet banki za skuteczne polecenie otwarć rachunków wypłacają od 50 do kilkuset złotych.

Sam kilka lat temu skutecznie poleciłem otwarcia rachunków 30 tu osobom i bank, dla którego to robiłem wypłacił mi 150 zł za każdą poleconą osobę, która spełniła warunki czyli wpłaciła na swoje konto 300 zł. Koło 10 osób nie spełniło tego warunku, ale i tak 20 osób razy 150 zł dało mi 3 000 zł dodatkowych pieniędzy, a zrobiłem to pisząc jednego maila do swojej bazy.

Michał Szafrański na swoim blogu „Jak oszczędzać pieniądze” opisuje jak przy pewnej promocji skutecznie polecił otwarcia rachunków bankowych i zarobił koło 70 tysięcy złotych w jednym miesiącu, z resztą co miesiąc publikował raporty zysków jakie regularnie wypracowywał na swoim blogu. Od pewnego czasu już tego nie robi. Po prostu zbyt duże liczby sięgające powyżej 100 tysięcy miesięcznych zarobków, na osoby, które zarabiają 3000 zł pensji działały odwrotnie do zamierzonego celu. Cały jego blog nakierowany jest na zarabianie na afiliacji, ale nie zrobiłby tego gdyby nie dał odpowiedniej wartości swoim czytelnikom. I to jest następny klucz jaki powinieneś wziąć sobie do serca – daj swoim odbiorcą to czego oczekują – jeśli Ci zaufają i zbudujesz z nimi relacje zaczną chętniej szukać dodatkowej, wielokrotnie płatnej wiedzy.

Człowiekiem od którego Michał zaczerpną inspiracje do prowadzenia świetnie prosperującego bloga jest znany światowy bloger Pat Flynn autor wielu książek i bloga o zarabianiu pasywnych dochodów. Źródła do stron jakie podaje znajdziesz u mnie na podcast.grzegorzciupek.com

To zaledwie kilka przykładów osób, które zarabiają w internecie i osiągają na prawdę wyniki pozwalające prowadzić życie na bardzo wysokim poziomie. Możesz dodatkowo poszukać kilka znakomitych i działających w ten sposób osób na polskim rynku jak chociażby Paweł Grzech, Jacek Dudzic, Artur Wiktor, Tomasz Damian, Ireneusz Fudro, Jacek Oskiera, Marcin Oniszczuk, Marcin Godlewski i wiele innych osób, które na codzień nie wychodzą z domów, aby zarabiać tylko całość dochodów oparli na działalności w internecie i automatyzacji, która raz zrobiona będzie pracowała dla nich przez długie lata.

Nie podaje tych danych, aby zrobić na Tobie wrażenie, a jedynie po to, byś zobaczył, że przedsiębiorcy z laptopami po cichu zbijają fortunę, siedząc wygodnie w domu – a tak na prawdę w dowolnym miejscu na świecie gdzie dociera internet.

Tak, dzisiaj jesteś w stanie zarabiać dzięki Facebookowi, Instagramowi, Youtubowi. Możesz założyć własny podcast i dzielić się wiedzą. Wszędzie tam gdzie będą Twoi potencjalni odbiorcy będzie popyt na to co masz do przekazania.

Pierwszym krokiem jaki trzeba wykonać jest zaplanowanie odpowiednich działań. Musisz wybrać na jakiej platformie będziesz budował swoją markę lub markę Twojej firmy. Pamiętaj jednak, że ludzie nie kupują marki. Oni chcą ludzi jacy kryją się za daną marką. Chcą wiedzieć, że produkty kupują od ekspertów w danej branży i jest to pewnego rodzaju ułatwienie w prowadzeniu biznesu, gdyż możesz znacznie szybciej wybudować swoją markę i promować swoje produkty niż miałbyś to zrobić zupełnie odwrotnie, gdzie klienci nie mieliby podstaw do kupna produktu za którym nikt nie stoi.

Często ludzie piszą do mnie „Jak wypromować swój sklep internetowy”?
W 2012 roku prowadziłem swój sklep z pościelą. Strasznie wkurzało mnie to, że nie było automatycznej komunikacji z bazą producenta, z którym współpracowałem i wszystko musiałem robić osobiście i ręcznie, synchronizować bazy towarowe sprawdzając każdy produkt na sklepie osobno. Ale już wtedy osiągałem dobre obroty ze sklepu, a zupełnym dla mnie zaskoczeniem było, że klientki potrafiły wydawać za pościel nawet 2000 zł np. kupując pościel z Adamaszku wysokiej jakości.

Gdyby nie brak tej automatyzacji pewnie ten sklep prowadziłbym do dzisiaj.
Ale to co chciałbym Ci przekazać to sposób, w jaki budowałem markę tego sklepu. Przede wszystkim fanpage na Facebooku i zachowanie wszelkich zasad skutecznej promocji o czym powiem w innym podcaście, w którym poświęcę uwagę tylko na algorytmy Facebooka i sposoby ich pokonywania. Możesz zobaczyć na mój fanpage, na którym osiągam interakcję o wiele większą niż osoby, które szkolą z budowy fanpage, a nie wiedzą jak przełamać blokady Facebooka, aby ich posty były pokazywane do szerszej publiczności – z resztą jak sprawdzisz to zobaczysz, że świecą pustkami a interakcja woła o pomstę do nieba, no niekiedy zobaczysz dużo ilość fanów, ale to akurat najłatwiejsza rzecz – można ich przecież kupić czego absolutnie nie polecam.

Pamiętaj, aby język komunikacji zawsze był na Ty czyli zupełnie inaczej niż robi to większość firm zachowując formę Pan, Pani, Państwo.
Podpisuj się zawsze po imieniu jeśli piszesz z profilu firmowego. Polecam jednak zdecydowanie komunikację z profilu osobistego na profilu firmowym.

W podcaście niestety nie mogę pokazać Ci jak wykonuje pewne rzeczy na ekranie swojego komputera i w tym celu założyłem specjalną grupę na Facebooku Marketing Automation – Mastermind, do której możesz dołączyć i śledzić na bierząco to co robię, a następnie wdrażać to u siebie.

Polecam Ci również założenie grupy na Facebooku. Jej zadaniem będzie budowa społeczności w okół tematu zbieżnego z Twoim sklepem czy profilem działalności, ale nie wykorzystuj tej grupy jako miejsca ogłoszeniowego dla twoich produktów.

Jeśli sprzedajesz pościel, a Twój fanpage ma nazwę „Pościelowy Raj” to utwórz grupę na Facebooku o nazwie „Pościelowe szaleństwo”, czyli jak dobrać pościel do swoich sypialni lub coś bardziej ogólnego np. „Cudne miejsce – cudny dom” i poruszajcie w nim tematy związane z domem, a tylko czasami sprowadzajcie rozmowy na tematy pościeli.

Można powiedzieć, że dla każdego rodzaju biznesu trzeba zaprojektować dla swojej grupy docelowej odpowiedni sposób komunikowania korzyści płynących z posiadania twojego produktu. Trzeba to jednak robić w taki sposób, aby klient poczuł, że wyciągasz do niego pomocną dłoń i tak na prawdę niczego nie sprzedajesz, a raczej pokazujesz w jaki sposób potencjalny klient może rozwiązać swój problem, w którym się znajduje.

Kiedy On nie kupi danego produktu to nie odmawia Tobie ale sobie i w dalszym ciągu tkwi w problemie, w którym się znajdował.

Śmiało możemy powiedzieć, że marketing internetowy jest po prostu marketingiem, ale robionym w internecie, a tutaj rządzą statystyki dwóch rzeczy: ruchu i konwersji.

Kierujemy ruch na witryny internetowe, gdzie ludzie w wyniku konwersji stają się nabywcami lub subskrybentami.

O wielkości ruchu decydują wszystkie Twoje działania w mediach społecznościowych, w których publikujesz materiały, które pozwolą innym poznać Ciebie jako eksperta lub za pomocą Twojej osoby ludzie mogą poznać Twoją firmę – jej misję, wizję i cele.

Następnie taki ruch kierujesz na darmowe produkty eBooki, szkolenia i wtedy pozyskujesz subskrybentów, a następnie konwertujesz ich na klientów.

Zauważ to co powiedziałem przed chwilą. Nie powiedziałem, że kierujesz reklamy z ofertą płatnych produktów do zimnego ruchu i przepalasz swój budżet, ale że budujesz społeczność, która będzie Ci wdzięczna za wiedzę, która się dzielisz. Społeczność z którą zbudujesz silne relację i wzbudzisz odpowiednie zaufanie. To jest obecnie najlepszy sposób, aby nie ograniczać swojej działalności do jednej marki, ponieważ marka zawsze może upaść, a Ty w przypadku niepowodzenia nadaj marki możesz działać dalej.

Jeśli chcesz więcej informacji i więcej wiedzy na temat marketingu, a także tworzenia i automatyzowania biznesów w sieci to koniecznie subskrybuj ten podcast i jeśli to co tutaj zamieściłem spodobało Ci się to mam do Ciebie prośbę – dodaj swoją opinię na jego temat.

Dziękuję bardzo i do zobaczenia już za tydzień.

Subskrybuj: iTunes | Android | Stitcher | Spotify | RSS

Źródła, o których wspominam

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

  • Wyszukaj podcast „Marketing Automation – Mastermind” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Marketing Automation – Mastermind”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz z Spotify:

  • Wyszukaj podcast „Marketing Automation – Mastermind” w aplikacji
  • W sekcji „Programy” kliknij „Marketing Automation – Mastermind”
  • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
  • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

Masz pytanie? Zostaw mi głosową wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Marketing Automation – Mastermind” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeśli masz jakieś pytanie i chciałbyś mi je zadać osobiście to możesz nagrać wiadomość poprzez specjalnie przygotowaną stronę, która umożliwia zadawanie głosowych pytań wykorzystując mikrofon Twojego komputera. Pamiętaj, że jedna wiadomość może mieć maksymalnie 90 sekund (jeśli chcesz – możesz nagrać więcej wiadomości 🙂 )

Kliknij tutaj, aby nagrać wiadomość >>>

Jeśli podczas nagrania chcesz podać adres swojej strony internetowej to podlinkuję go przy podawaniu źródeł i opisu, a także jeżeli użyję tego pytania w następnym podcaście to wszyscy moi czytelnicy usłyszą adres Twojej strony.

Dołącz do grupy na facebooku

Zachęcam Cię do dołączenia do grupy Marketing Automation – Mastermind, która jest uzupełnieniem tego podcastu. Na grupie często wrzucam praktyczne porady i pokazuję na ekranie swojego komputera jak wykonać wiele rzeczy, których nie sposób zaprezentować, a tym bardziej wdrożyć słuchając samego podcastu.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do grupy Marketing Automation – Mastermind >>>

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *