Udostępnij ten odcinek podcastu

 

Oceń odcinek podcastu. Chętnie dołączę do dyskusji…

 

Witam Cię w pierwszej części mojego podcastu Marketing Automation – Mastermind

W którym będziemy pracowali nad automatyzacją działań marketingowych, dzięki czemu Twój biznes – bez względu na to co robisz i czym się zajmujesz – pracował na autopilocie i generował dla Ciebie sprzedaż 24 godziny na dobę czyli nawet wtedy kiedy śpisz.

Widzisz dużo osób, które zakładają biznesy nie doceniają faktu, że to właśnie w internecie jest główny ośrodek życiowy dla wielu potencjalnych klientów. Nie znam drugiego miejsca prowadzenia biznesu gdzie mogę dotrzeć do 19 milionów potencjalnych klientów a to tylko polscy użytkownicy facebooka. Mamy przecież jeszcze Instagram, Youtube, Podcasty czy strony www, na których możemy prowadzić swoje działania marketingowe.

Pomimo tego, że o tym wiemy to jednak wykorzystanie potencjału internetu w naszym kraju jest bardzo małe i w zaledwie 1,5%ch zaczynamy podejmować próby wykorzystania tego kanału komunikacji z klientami.

Kiedy spojrzymy na najszybciej rozwijającą się branżę jaką jest branża e-Commerce, która generuje około 45 mld złotych rocznie tylko w naszym kraju a w Europie to 292 mld USD to z łatwością możemy dostrzec, że klienci coraz częściej sięgają po wygodę i szeroką ofertę dostępnych produktów w sieci.

Każdego dnia w polskim internecie sprzedaje się około 2 i pół miliona produktów a samo Allegro generuje połowę z tego.

W zależności od źródeł mamy w sieci 26 do 32 tysięcy sklepów internetowych i te liczby wciąż rosną.

W podcastach Marketing Automation – Mastermind będziemy pracowali nad przeniesieniem biznesu do internetu i postaramy się dopasować odpowiedni kanał komunikacji do danego biznesu, w którym działasz.

Kiedy nagrywam ten podcast obecnie posiadam bazę mailingową o wielkości 22 tysięcy subskrybentów. To właśnie lista jest jednym z najważniejszych aktywów Twojej firmy.

Jednym z głównych filarów tego o czym będziemy mówili w naszych podcastach będzie budowa listy mailingowej, powtarzam BUDOWA, a nie kupno listy, bo tylko wtedy zapewnisz sobie jakość potencjalnych klientów, którzy szukają rozwiązań swoich problemów i dlatego korzystają z wiedzy jaką się dzielisz lub będziesz to robił jeśli jeszcze tego nie zacząłeś.

To właśnie wiedza jaką udostępniasz w sieci wyróżnia Cię na tle osób, które tylko czyhają na pieniądze swoich klientów niczym drapieżnicy na swoje ofiary, a te widząc co się dzieje uciekają i chowają się przed nachalnymi sprzedawcami.

Dzięki Marketing Automation – Mastermind nauczysz się technik jakie stosują najlepsi marketerzy i przedsiębiorcy w celu magnetycznego przyciągania swoich klientów, a Twoje pieniądze wreszcie z powodzeniem odnajdą drogę do domu. Bo wiedz jedno – pieniądze w kieszeniach Twoich klientów są Twoje a twoim zadaniem jest pokazanie im właściwej drogi powrotu do Twojej kieszeni.

Zanim przejdziemy do sedna naszych podcastów to chciałbym Ci powiedzieć, że na nic nam wszelkie starania jeśli nie wiemy po co to robimy i dla kogo. Pamiętaj, że choćby najlepsze narzędzia pozyskiwania klientów zawsze będą tylko narzędziami służącymi do osiągania wyższych celów. Wielokrotnie zastanawiam się nad tym jak przedsiębiorcy walczą każdego dnia o utrzymanie swoich firm co często kończy się drastycznie w życiu rodzinnym. Razem nauczymy się pracy i biznesu w taki sposób, aby to co robimy raz działało i służyło nam cały czas.

Wobec tego dla kogo jest ten podcast?

 • Dla przedsiębiorców, którzy mają już dość gonitwy za klientami i chcieliby aby to klienci dobijali się do ich drzwi a najlepiej, żeby od tej pory ich biznes działał na pełnym autopilocie.
 • Dla osób, które już działają w internecie, ale czują, że czegoś im brakuje, że coś w dalszym ciągu robią nie tak, bo nie mają takich efektów jakby chcieli.
 • Dla osób które prowadzą internetowe sklepy lub dopiero myślą o ich założeniu, aby poprzez podjęcie odpowiednich działań od samego początku budowali odpowiednią markę, do której przywiążą się klienci. 
 • Dla osób które tworzą kursy i szkolenia, aby dzięki wiedzy tu udostępnianej stworzyli automatyczne systemy sprzedaży, systemy dostarczania materiałów szkoleniowych a sami szybko wybudowali swoją markę ekspercką przez co z łatwością zbudują sieć zagorzałych zwolenników, którzy z tej wiedzy korzystają jak i polecają ją dalej.
 • I wreszcie dla osób które chcą posłuchać porad od praktyków biznesu, ponieważ będę tutaj zapraszał osoby, które stawiały pierwsze kroki od zera i z wielką ochota opowiedzą nam o największych pułapkach jakie spotkały ich na drodze do sukcesu w internecie.

Mam nadzieję, że będziesz tutaj się świetnie bawił ucząc i edukując, ale wiedz, że moim pragnieniem i celem tego podcastu nie jest kształcenie ludzi w potężną wiedzę, ale ich efekty. To właśnie one wyróżniają tych co osiągają sukcesy od tych, którzy tylko o nich marzą.

Jeśli Twoim zamiarem jest tylko zdobywanie wiedzy to ten podcast nie jest dla Ciebie. Jeśli jednak jesteś gotowy aby zakasać rękawy i działać to witam cię w tym miejscu i jestem zaszczycony, że będziemy razem podróżować przez zakładki przeglądarek u wielu użytkowników korzystających z internetu w naszym kraju i aktywnie wpływać na zmiany jakie daje wartość która wspólnie wnosimy w życie wielu ludzi.

Jeśli spodobał Ci się pierwszy odcinek Zasubskrybuj ten kanał i podziel się tym w opinii na jego temat, aby inni użytkownicy mogli również skorzystać z wiedzy i porad jakie tu publikuję.

Do zobaczenia w kolejnym odcinku. Już nie mogę się doczekać kiedy znowu się usłyszymy.

Subskrybuj: iTunes | Android | Stitcher | Spotify | RSS

Oceń podcast w iTunes

Jeżeli korzystasz z aplikacji Podcasty:

 • Wyszukaj podcast „Marketing Automation – Mastermind” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Marketing Automation – Mastermind”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz z Spotify:

 • Wyszukaj podcast „Marketing Automation – Mastermind” w aplikacji
 • W sekcji „Programy” kliknij „Marketing Automation – Mastermind”
 • Przejdź do zakładki „Oceny i recenzje”
 • Kliknij w link „Napisz recenzję”

Jeżeli korzystasz ze Stitchera:

Masz pytanie? Zostaw mi głosową wiadomość!

Chciałbym Was szczerze zaprosić do współtworzenia mojego podcastu. Jestem mocno przekonany, że dzięki Waszym pytaniom i pomysłom podcast „Marketing Automation – Mastermind” będzie jeszcze bardziej wartościowy i dostarczy Wam sporej dawki dobrej i praktycznej wiedzy, którą będziecie mogli na co dzień wykorzystać w swoich firmach i projektach.

Jeśli masz jakieś pytanie i chciałbyś mi je zadać osobiście to możesz nagrać wiadomość poprzez specjalnie przygotowaną stronę, która umożliwia zadawanie głosowych pytań wykorzystując mikrofon Twojego komputera. Pamiętaj, że jedna wiadomość może mieć maksymalnie 90 sekund (jeśli chcesz – możesz nagrać więcej wiadomości 🙂 )

Kliknij tutaj, aby nagrać wiadomość >>>

Jeśli podczas nagrania chcesz podać adres swojej strony internetowej to podlinkuję go przy podawaniu źródeł i opisu, a także jeżeli użyję tego pytania w następnym podcaście to wszyscy moi czytelnicy usłyszą adres Twojej strony.

Dołącz do grupy na facebooku

Zachęcam Cię do dołączenia do grupy Marketing Automation – Mastermind, która jest uzupełnieniem tego podcastu. Na grupie często wrzucam praktyczne porady i pokazuję na ekranie swojego komputera jak wykonać wiele rzeczy, których nie sposób zaprezentować, a tym bardziej wdrożyć słuchając samego podcastu.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do grupy Marketing Automation – Mastermind >>>

Zostaw komentarz

Jeżeli temat Was jakoś zainspirował dajcie znać i zostawcie swój komentarz. Chętnie włączę się w dalszą dyskusję i odpowiem na dodatkowe pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *